Griffin Carboneum se narodil 16.2.2009. Přivezla jsem si ho hlavně na výstavy, ale protože byl od štěněte jako čertík, přemýšlela jsem jak ho zabavit. Napadlo mně, že by ho možná bavily agility a tak jsem asi od devíti měsíců začala chodit trénovat. Od začátku byl šikovnější Griffin, protože panička nebyla schopná zapamatovat si pořadí překážek a mátla mu mozeček. V současné době bych řekla, že už si rozumíme, ale musíme oba zapracovat na rychlosti.

 

 

 

Do naší smečky nám přibyl další malý čertík, Imperial Carboneum. Je to opět pes s výstavními předpoklady a chovatelka by byla ráda, kdyby byl stejně úspěšný krycí pes jako Griffin.
Já se ale chci více zaměřovat na agility, protože chci napravit to, co jsem s Griffinem pokazila, a to je rychlost. Zatím to vypadá, že Perry rychlost neztrácí a to hlavně ve vymýšlení různých blbostí. Ale i drive je na slušné úrovni. Od štěněte zkoušíme různé motivační hry a soustředění (to nám zatím moc nejde, protože ho zajímá všechno okolo a pak až já). Doufám, že až překonáme pubertu tak ho budu zajímat nejvíc já, a potom to okolo.
Pár triků máme nacvičeno a pilujem a pilujem a pilujem. Narozdíl od Griffina, který je zaměřen svými smyslovými orgány, mimo fenek, hlavně na ňamky, tak Perryho baví ňamky a i různá přetahovadla a hračky, což urputně využívám.

Sama se snažím trénovat mozek, všichni ví o čem mluvím :-DD. Doufám, že se časem dopracuji k tomu, že parkur zaběhnu bez zaváhání za všech okolností, a nebudu ztrácet mozek myšlenkama na blbosti, které mě napadají při běhu parkurem a pak zapomenu.. kam vlastně běžíme? Díky za podporu Nikče a všem co mě tolerují mezi sebou. Jsem ráda, že v mém věku jsem si našla aktivitu, která mě drží v pohybu a snad i na nějaké mentální úrovni.