BUBÁK (Bubu bi Barabel), nar. 1.5.2008, šeltie, SA2
Bubák dělá čest svému jménu a je to takový morous, který při kontaktu s ostatními psy většinou vrčí a tváří se nadutě, ale není rváč, spíš jenom straší. Hry s jinými příslušníky svého druhu odmítá, výjimkou by snad mohla být jen háravá fena.
Podobně přezíravě se chová i k lidem, má pouze úzký okruh vyvolených, kterým projevuje náklonnost.
S paničkou to je ovšem něco docela jiného. Té projevuje lásku v míře vrchovaté a nejraději by s ní chodil i na záchod, což mu ovšem není dopřáno. Byl by ideálním jedináčkem a mazlíkem do bytu, žel trápíme ho bohužel životem ve čtyřčlenné smečce.
Doma i na procházkách se chová velmi klidně, většinou se drží u mě. Jako správná šeltie ale hlasitě a svědomitě hlídá, často k nevůli páníčka, kterému občas tečou nervy a prohlašuje, že šeltii už nikdy nechce.
Agility se s ním věnuji od štěněčího věku. Mimo parkur vypadá nemastně neslaně a ještě při příchodu na start se moc neprojevuje. Jakmile ho ale pustím na překážky, je to úplně jiný pes. Má obrovský drive a chuť běhat, bohužel však zatím vyžaduje, aby s ním panička držela krok, což při jeho rychlosti není vždy snadné a vteřina zaváhání znamená velké problémy. Když mu nestačím nebo si neporozumíme, tak mě hlasitě seřve a občas přidá i štípnutí, to abych se příště víc snažila. Zkrátka dřímá v něm velký potenciál, ale chce to ještě dost práce, abychom se sehráli.

GARY (Gargamel ze Souhvězdí Orionu), nar. 28.8.2006, šeltie, MA2
Gary je pravý opak Bubáka. Projevuje se jako veselý, temperamentní, nekonfliktní pes, který si rád hraje jak s lidmi, tak se psy a miluje aportování a přetahování. Na procházkách mi neustále háže klacky pod nohy a snaží se mě vyprovokovat ke hře. Silnější členové smečky mu ale aporty bohužel většinou seberou, takže si velmi užívá tréninky agility, kdy se věnuji jen jemu. Podobně jako Bubák je hodně uštěkaný, snad ještě víc a velmi hlasitě projevuje i radost.
Také s Garysem cvičím odmalička a než jsme zahájili závodní kariéru, tak vypadal velmi nadějně. Běhal rychle a s chutí na překážkách kategorie small. Rozhodčí ho však bohužel změřili do kategorie medium, což způsobilo, že na závodech postupně ztratil chuť běhat. Proto jsem s ním závodění vzdala a běháme jen pro radost, aby úplně nezahálel.

DARKA, nar. 2005, vořech vořešácký, LA2
Darinku původně pořizoval manžel pro svoji maminku, ale předem už věděl, že si ji, až se odstěhuje, nechá. Je to pejsek z útulku a už k nám přišla, jako velmi vnímavý a poslušný pes, i když výjimečně utekla za zvěří. Její vášní je lovení myší na louce a někdy se touto činností nechá natolik strhnout, že pak nevidí, neslyší. Občas si také, k naší nelibosti, pořídí nějaký smrdutý parfém a tváří se pak velmi kajícně, ale nemůže si prostě pomoci.
Na zahradě tráví většinu času zalezlá v boudě, kde odpočívá, ale umí se štěkáním ozvat, pokud uzná, že to situace vyžaduje. Obzvláště hlasitě ohlašuje pošťačku, při čemž se tváří jako opravdový zabiják.
Velmi výrazně reaguje na bouřku, střelbu a podobné zvuky, kdy se jí zmocňuje panika, takže Silvestr nepatří mezi naše oblíbené oslavy.

Agility kariéru zahajovala s manželem, který ale pro nedostatek času přestal běhat, a tak jsem si ji nakonec vzala pod svá křídla já, protože mi bylo líto, aby tak šikovný pes zahálel. Její časy sice nepatří mezi nejrychlejší, ale je velmi obratná a spolehlivá, takže v technických parkurech, kde velmi rychlí psi mívají problémy, máme výhodu. Celkově si spolu na parkuru dost rozumíme, takže se nám spolu běhá dobře.