Naše umělecké jméno, se kterým vystupujeme na scéně jest Duo krizuo. Možná jste o nás už slyšeli...Cože, neslyšeli?! Hmm, tak to vypadá jste asi hluší, neboť Sofinku už musel slyšet snad každý, kdo má byť jen minimální zbytky sluchu :-)

Sofča je převelice komunikativní raketka, která přistála na naší planetě v roce 2006. Byla sestrojena mimozemskými inženýry coby zbraň hromadného ničení, druh: Malenka Janivan. Chybička se vloudila a nějaký mimozemský moula do ní namontoval o kolečko víc a tak svému původnímu účelu neposloužila-ničí tedy pouze moje nervy, ale nevadí, pro lidstvo se obětuji. Ono Sofátko je trošku poruchový výrobek, občas je to nějaký rozbitý- odpojí se kábl a v důsledku toho přestane fungovat přijímač a naopak se zintenzivní vysílač, vypadá to potom jako takový malý armagedon na parkuru. Když ale funguje vše jak má, je to slast běžet po jejím boku.. Doba je těžká a tak jsme se rozhodli veřejnost rozveselit našimi komickými čísly v agilitní branži, snad už brzy vyhrajeme nějaký ten kýbl na nervy.. Sofča se jako správná raketka pohybuje třetí kosmickou rychlostí, totéž čeká ode mě- chudák malá, za ty roky si ještě nevšimla, že jsem jen obyčejný smrtelník- snad mě ani neprokoukne.

Sofince nezbývá než závidět její životní filosofii: užít si to všechno! Je veselá, divoška uštěkaná, nadšená z jakékoliv činnosti, do všeho jde po hlavě, je velmi originální, anarchistka, úžasný komik, přistála tu jen proto, aby se bavila a ne aby pracovala a přemýšlela, na to nemá čas.. je štěstím bez sebe ať skáče doma po schodech nebo sviští po parkuru ... prostě náš živel :-)

Na závěr bych chtěla poděkovat naší skvělé trenérce Nikče, která se nám zaostalým jedincům věnuje s takovou trpělivostí, že už jí nad hlavou začíná růst svatozář :-)

 

11/2013

A jak nám osud namíchal karty dál?

 

V prosinci 2012 jsme čistě náhodou při RTG zjistili, že má Sofátko nejen o kolečko navíc, ale rentgenové paprsky na snímek načmárali i artrózu. Překvapení to bylo velké a nemilé, Sofinka nikdy nedala znát nějaký problém..Naštěstí nemá náš nezmar stále žádné pohybové potíže a jelikož bych byla ráda, aby Sofča vedla ještě dlouho aktivní život potrhlé šeltie, rozhodla jsem se raději omezit naší agi kariéru. Mrzelo nás to hodně, protože jsme se poslední rok snažili zlepšit a začínalo se nám spolu parádně běhat, ale zdraví má přednost a Sofinka pro mě stejně vždy byla, je a bude mistryně světa! J Sofča agility miluje a s jejím optimistickým přístupem jí k radosti stačí pár překážek..;)

A aby těch radostí/starostí nebylo málo, rozrostl se v červenci náš tým o malou antilopu. Impala Inka Hafkins je půlroční štěně bordelky a jelikož je to od narození prvotřídní exot, skvěle k nám zapadla. Překážky na agility ještě neviděla, zatím si spolu užíváme hlavně lumpáren, chodíme strašit štěňátka do psí školičky a učíme se poslušňákovat u Šárky Pravdové. Naše malá Umpalumpa je neposedné kvítko, vozembouch co trošku projevuje sebevražedné sklony.. takže nám doma pravděpodobně roste další agility terminátor ;-)