Arwen Cloudy ranč, po domácku Dix, Xí se narodila 8.4.2012. Panička už dlouho prahla po štěněti, ale zrovna nikde nebyly žádné feny, nebo se mi nelíbilo určité spojení a všechno bylo proti… až pak jsem na jedné fotce náhodou zahlédla tuhle malou černobílou krysičku, která mě na první pohled uchvátila. Jediná fenka z vrhu a ejhle, jediné nezadané štěně, to bylo prostě znamení. Když byly Dix 3 týdny, udělali jsme si za ní s rodinou výlet a bylo rozhodnuto. Parťák k životu byl vybrán. Nejprve jsem chtěla opravdu jen parťáka na procházky, na blbnutí, na společnost. Ale po čase vám to s borderou prostě nedá a začnete něco dělat.

Když byl Dix 1 rok, dostala jsem kontakt na super trenérku Nikol a začaly jsme se pomalu ale jistě věnovat agility a teď, když jsme oslavily 2.narozeniny si troufám říct, že jsme se začaly i zlepšovat (samozřejmě vše visí na paničce, která věčně vše kazí a musí opakovat a opakovat),  ale věřím, že to společně  všechno dokážeme. Krom agi se věnujeme i neoficiálním dogtrekkům a náš sen je, zajít si nějaký ten LONG. Vše má ale svůj čas a s tou nejlepší parťačkou, co si člověk může přát, máme ještě vše před sebou :-)

Jaká Xí vlastně je? Občas jsem z ní trošku „zoufalá“ když míček a talíř je důležitější jak já a ona lítá jak bezmozek a byla by ochotná odejít s kýmkoliv. Na druhou stranu je naprosto pracovitá a chce mi splnit, co mi na očích vidí, ať už je to poslušnost či agi (kde je to občas překážka, když má panička problém s vedením a ona mi chce tak moc vyhovět že by se i přizabila). Dále je energická, typická bordera. Nemáme moc rádi ostatní psíky, hlavně pokud je někdo větší jak my… stačí ale pár společných procházek a statečně se ignorujeme. Má svojí hlavu, ale neměnila bych na ní ani chlup. Jsem nesmírně vděčná, že jsem díky ní poznala tolik skvělých lidí, kteří se kolem agility a treků pohybují a věřím, že někteří z nich budou přátelé na celý život. Pejskaři jsou prostě nej :-)

Naše společné motto: Chcete-li si rozumět se svým psem, není třeba na něj štěkat