Blog

Osudový pes

Co znamená pro agiliťáka osudový pes. To je ten pes s kterým zazijete to napojení. Takový ten stav kdy já vím co on udělá a on ví co zas ja. Nevím zda se tohle napojeni da lepé vysvetlit pač to považuju za něco co se vám s každým psem prostě nestane. Taková ta důvěra a okamžik teď a tady. Toto užásné spojení po kterém každý agilitak prahne. Já jsem měla to štěstí a takového psa jsem dostala jako prvního.

Osud tomu všemu chtěl, abych prostě nejela pro štěňatko s PP plemene Lakeland teriér. Pamatuju si na to jako dnes, jak jsem půl roku otravovala chovatelku z Opavy o štěně. Ona značně odolávala a držela mě nohama na u zemi. Nakonec usoudila, že bych mohla od ní chlapečka dostat a když mělo přijít skoro na věc (14 dní před odběrem) osud rozhodl jinak a pro návštěvě zverimexu, kdy naši naznali, že tam mají daleko hezčího psíka, než jsem si vybrala já toho „ošklivého ořecha“. Bylo jasno, nedokazala jsem odolat když už jsem ho měla v ruce. Jel s náma uplný opak toho co bylo plánováno. Nějakých trikolorní kavalírek. Jméno dostal Angee i když časem mu nikdo neřekl jinak než Ředitel. Naše začátky nebylo úplně snadné, ale o tom až někdy jindy. S ředitelem jsme se prokousali soužitím, trablemi až k závodní dráze. Bylo to užasné, na roky kdy jsem byla každý víkend na závodech se stejně postiženými lidmi strašně ráda vzpomínám. Oba jsme si to moc užívali a strašně jsme toho zažili. Když jsi jen na to vzpomenu neumím si to dneska představit že bych tak jako tenkrát jezdila na závody vlakem, tury pešky na cvičáky, pak podat výkon přespat někde ve stanu a pak zas hurá domů. FAKT MAZEC. Jak šel čas a stal se ze psíka mazák, tak na tréninky v podstatě chodil pouze koukat a moc ho netaknovalo nějaké časté trénovaní. Nevím našli jsme se prostě v závodech a on nebyl pes který by snesl častý trénink. Čím častěji běhal tím upadal v motivaci a tak jsme prostě jednu dobu trénovali a zavodili v jednom.

Na tréninky tedy chodil spíš jen do počtu a od toho pak nějak přišla i přezdívka od holek a už mu nikdy nikdo jinak neřekl než ŘEDITEL. Ono to vlastně jeho nátuře dost odpovídalo. Ředitel může za to že ve mně tento fanatismus pro Agility způsobil, díky němu dělám co dělám a miluju to.